Pranie dywanów

Profesjonalne pranie dywanów

Dokładne czyszczenie wykonywane przez doświadczonych fachowców

Oferujemy pranie dywanów sztucznych oraz naturalnych. Czyszczenie przeprowadzamy dla dywanów z krótkim oraz długim włosem (tzw. shaggy). Każdy nasz pracownik wykonujący usługę to fachowiec, który posiada niezbędną wiedzę oraz praktykę w zakresie czyszczenia materiałów tekstylnych.

Przyjeżdżamy zawsze o umówionej wcześniej porze. Usługa wykonujemy u Klienta szybko, efektywnie oraz w pełni bezpiecznie dla włókna i podłogi. Nie przemaczamy spodu (osnowy) dywanu i nie ma ryzyka uszkodzenia parkietu. Nie trzeba także specjalnie przygotowywać się na naszą wizytę, potrzebujemy przede wszystkim dostępu do prądu oraz bieżącej wody.

W razie potrzeby w ramach naszych możliwości pomagamy w przestawieniu mebli oraz posiadamy folię zabezpieczającą. Po wykonaniu usługi dywan w temperaturze pokojowej schnie najczęściej około kilku godzin. Po dywanie w czystym obuwiu można chodzić bezpośrednio po wykonanej usłudze. Naszą najlepszą wizytówką jest stale powiększające się grono stałych Klientów zadowolonych z uzyskanych rezultatów czyszczenia dywanów.

technologia prania dywanów

Skuteczna i bezpieczna metoda czyszczenia

Stosujemy najbardziej skuteczną technologię prania na mokro (czyszczenie ekstrakcyjne), które zapewnia dogłębne pranie dywanu bez ryzyka przemoczenia.

Każdy dywan jest przez nas odkurzany profesjonalnym odkurzaczem kolumnowym z turboszczotką, który doskonale zbiera z dywanu sierść zwierząt, nitki i włosy. Działanie środków rozpuszczających brud wspomagamy doczyszczaniem za pomocą szorowarki walcowej Duplex 280. Dopiero na samym końcu dywan jest prany za pomocą ekstraktora Karcher Puzzi 100/200. Tak przeprowadzone pranie dywanu gwarantuje doskonały efekt.

Podczas wizyty dysponujemy kilkunastoma różnymi środkami czyszczącymi wiodących producentów m.in Karcher, Chemspec, Tersus, Prochem, Tenzi i innych. Są to środki profesjonalne, skuteczne i bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz roślin. Dobieramy odpowiednie preparaty w zależności od rodzaju włókna i zabrudzenia. Proces usuwania plam z kawy, wina, herbaty, jedzenia, tuszu, plasteliny, wosku, gumy do żucia itp. wymaga użycia właściwego preparatu.

Etapy czyszczenia dywanu

Pełna procedura prania

1. PRÓBA MATERIAŁU I DOBÓR DETERGENTU

Na samym początku sprawdzamy rodzaj dywanu oraz jego wrażliwość na środki piorące. Używamy innych środków dla dywanów syntetycznych i innych dla wełnianych.

2. DOKŁADNE ODKURZANIE

Przed każdym praniem dywan odkurzamy za pomocą specjalnego odkurzacza kolumnowego ze szczotką rotacyjną. Dzięki mechanicznej pracy szczotki obrotowej zbierzemy z dywanu włosy, sierść zwierząt domowych i inne stałe nieczystości.

3. ROZPUSZCZANIE BRUDU

Następnym etapem jest naniesienie profesjonalnego środka, tzw. presprayu na runo dywanu w celu uwolnienia reakcji chemicznej polegającej na rozpraszaniu brudu od struktury włókien.

4. WCIERANIE PRESPRAYU

Środek do rozpuszczania brudu musi dojść dogłębnie w runo dywanu. W tym celu dywan jest szorowany ręcznie lub za pomocą szorowarki walcowej w zależności od rodzaju dywanu.

5. ODPLAMIANIE

Do szczególnie trudnych plam i zabrudzeń stosjemy dedykowane odplamiacze. Na tym etapie usuwamy plamy po napojach, tłuszcze, smary, wymioty, urynę, krew, ślady po pisakach, gumy do żucia, wosk, plastelinę i inne zabrudzenia.

6. DOGŁĘBNE PŁUKANIE

Przygotowana powierzchnia w poprzednich etapach wymaga dokładnego wypłukania rozpuszczonego brudu oraz usunięciu roztoczy i alergenów za pomocą ekstraktora.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z FORMULARZA WYCENY LUB ZAMÓWIENIA USŁUGI ON-LINE

DZIĘKI WYCENIE SZYBKO DOWIESZ SIĘ, JAKI JEST CAŁKOWITY KOSZT USŁUGI. ZAMAWIAJĄC NAS, MOŻESZ WYBRAĆ PREFEROWANY TERMIN REALIZACJI.

Najczęściej zadawane pytania

Zapoznaj się z najważniejszymi zapytaniami

Pranie dywanu odbywa się u was w firmie czy u Klienta?

Czyścimy tylko na miejscu u Klienta. Przyjeżdzamy o umówionej wcześniej porze, informujemy o koszcie i czasie wykonania usługi, po czym przeprowadzamy czyszczenie.

Jak długo trwa czyszczenie dywanu?

Czas prania jest zależny głównie od rodzaju włókna i stanu zabrudzenia. Jeden dywan o wymiarach 3x4 m wymaga średnio do godziny czasu pracy. Przy kilku dywanach czas czyszczenia skróci się, jeżeli mamy do nich jednoczesny dostęp.

Jak liczymy metraż powierzchni?

Do wyceny liczymy całkowity metraż dywanów. Przy dywanikach o powierzchni nie przekraczającej 1 m2, liczymy od sztuki (8zł/szt).

Dlaczego czyszczenie u was trwa dłużej niż u konkurencji?

Nasza usługa może być czasowo nieco dłuższa niż przy skorzystaniu z usług innej firmy, niemniej wysoka jakość naszych usług wymaga profesjonalnego podejścia do problemu, np. często niezbędne jest stosowanie przez nas kilku maszyn, w zależności od wykonywanej czynności. Używamy m.in. odkurzaczy kolumnowych, szorowarek walcowych oraz ekstraktorów piorących. Niektóre plamy wymagają specjalistycznych odplamiaczy oraz czasu na właściwą reakcję.

Czy dywan będzie bardzo mokry?

Nie przemaczamy dywanów. Czas schnięcia wynosi średnio kilka godzin. Nieco dłużej mogą schnąć dywany z długim runem lub te, które były bardzo brudne. Dywan taki można użytkować zaraz po czyszczeniu pamiętając jedynie o czystym obuwiu.

Od czego uzależniona jest cena za pranie dywanu?

Podane ceny za skorzystanie z usługi prania dywanu posiadają przedziały cenowe, które uzależnione są głównie od stanu zabrudzenia oraz metrażu dywanu. Każdorazowo informujemy o koszcie usługi jeszcze przed wykonaniem usługi i nie zmieniamy jej w trakcie czyszczenia.

Czy warto zamówić u was czyszczenie, skoro można samemu uprać dywan środkami dostępnymi w sklepie?

Niestety, ale najczęściej nie da się skutecznie wyczyścić dywanu domowym sposobem. Spowodowane jest to głównie nie zawsze skutecznymi środkami jakie są dostępne w sklepach oraz brakiem odpowiedniego sprzętu do redukcji osadu i płukania. Nieodpowiednio dobrany środek czyszczący może spowodować nieodwracalne uszkodzenie materiału lub utrwalenie plamy. Korzystając z naszych usług Klient może mieć pewność, że zastosujemy skuteczne i profesjonalne środki czyszczące.

Pranie dywanów - faq
Top

Pin It on Pinterest

Shares
Share This