Stacjonarna pralnia dywanów

Profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów

Dokładne czyszczenie wykonywane przez doświadczonych fachowców

Prowadzimy stacjonarną pralnie dywanów, zlokalizowaną przy ul. Dzielnej 11 we Wrocławiu. Dywan można samodzielnie dostarczyć do nas lub zamówić usługę wraz z odbiorem i dowozem dywanów po praniu.

Szczególnie zalecamy czyszczenie w naszym punkcie stacjonarnym, jeżeli chcemy dywan porządnie wytrzepać (używamy automatów trzepiących siłą 48000 uderzeń na minutę). Pranie w kąpieli wodnej jest konieczne przy neutralizacji zapachów, usuwaniu włosów i sierści oraz praniu frędzli. Każdy dywan, który może być prany metodą szamponowania jest czyszczony i szorowany w specjalnej kąpieli wodnej.

Z uwagi na fakt, że na pralni jesteśmy w stanie uzyskać najlepszy możliwy efekt, zalecamy czyszczenie w naszej pralni szczególnie brudnych lub dawno nie czyszczonych dywanów. Dywan jest prany wielokrotnie aż do uzyskania pożądanych rezultatów. Wyprany dywan jest suszony w specjalnej suszarni, a po całkowitym wyschnięciu dodatkowo odkurzany specjalnym odkurzaczem kolumnowym w celu rozczesania włókna dywanu.

Etapy czyszczenia dywanu

Pełna procedura prania

1. IDENTYFIKACJA DYWANU

Dywan mierzymy, sprawdzamy stan techniczny oraz oznaczamy dywan indywidualną metką. Dobieramy odpowiednią technikę czyszczenia po sprawdzeniu rodzaju włókna.

2. TRZEPANIE MECHANICZNE

Trzepanie dywanu automatem o sile 48000 uderzeń na minutę niezwykle szybko i skutecznie usunie całkowity brud nierozpuszalny z dywanu (piasek, kurz, sierść, włosy, resztki jedzenia).

3. ODPLAMIANIE SPECJALISTYCZNE

Trudne plamy wymagają dobrania odpowiednich odplamiaczy. Na tym etapie usuwamy plamy barwnikowe (farbę, ślady po długopisie, plamy po herbacie, kawie itp.) oraz plastelinę i gumę do żucia.

4. MASZYNOWE SZOROWANIE I PŁUKANIE

Dywan jest szorowany specjalną szorowarką walcową wraz z nakładaniem specjalnego środka rozpuszczającego brud. Cały brud oraz resztki chemii są spłukiwane wodą pod ciśnieniem.

5. SUSZENIE DYWANU

Czysty dywan poddawany jest suszeniu w naszej suszarni. Używamy specjalistycznych dmuchaw, które znacznie przyspieszają czas schnięcia. Dzięki temu możemy szybko dostarczyć dywan z powrotem.

6. KONTROLA JAKOŚCI

Dywan po wysuszeniu jest oglądany pod kątem ewentualnych poprawek a następnie w przypadku pozytywnej oceny odkurzany w celu podniesienia i zaczesania runa.

7. PAKOWANIE

Czysty i suchy dywan jest pakowany w folię zabezpieczającą a następnie wydawany do odbioru w naszym punkcie lub odwożony przez naszego pracownika.

WYCENA CZYSZCZENIA W PRALNI STACJONARNEJ

Pranie podstawowe (trzepanie, odkurzanie, szorowanie mechaniczne, pranie, płukanie, suszenie)

Trwa wczytywanie

Cennik prania dywanów

Sprecyzowany cennik bez ukrytych opłat. Zapraszamy do zapoznania się z kosztami wykonania usługi.
Szczegóły Cena
Czyszczenie podstawowe: Trzepanie, odkurzanie, szorowanie mechaniczne, pranie, płukanie, suszenie 12,90 zł/m2
Usługi dodatkowe: Eliminacja roztoczy (po praniu nakładamy specjalny środek do efektywnej eliminacji roztoczy i alergenów. Środek zapewnia skuteczną ochronę na okres około 6 miesięcy) 6 zł/m2
Usuwanie nadmiaru sierści i włosów (standardowe pranie może nie usunąć wszystkich włosów czy sierści, dlatego w tej opcji dodatkowo ręcznie zbieramy jej nadmiar specjalnymi zbierakami) 2 zł/ m2
Neutralizacja brzydkich zapachów (uryna, wymiociny, itp.) 6 zł/ m2
Czyszczenie frędzli (opcja obowiązkowa przy dywanie z frędzlami) 6 zł/mb
Impregnacja (przeciwdziała zabrudzaniu dywanu oraz ułatwia jej późniejsze czyszczenie) 5 zł/m2
Zlecający oddając dywan do naszej pralni dywanów akceptuje regulamin Pobierz

Minimalna wartość zamówienia

Minimalna wartość zamówienia wynosi 50zł

Opłata za transport

Opłata za transport dywanów (odbiór i dowóz) poniżej wartości zlecenia 100zł wynosi dodatkowo 20zł

Darmowy transport

Oferujemy darmowy transport dywanów na terenie Wrocławia (odbiór i dowóz) dla zleceń o wartości minimum 100zł

Transport poza Wrocław

Opłata za transport dywanów poza Wrocław do uzgodnienia

Metraż małych dywanów

Dywaniki o powierzchni mniejszej niż 1m2 są liczone jako 1m2

Wymiary dywanu

Przyjmujemy do pralni dywany o długości najkrótszego boku max. 230cm

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEGO FORMULARZA WYCENY ON-LINE

NASZ KALKULATOR DOKŁADNIE WYCENI KOSZT CZYSZCZENIA DYWANU W NASZEJ PRALNI STACJONARNEJ! WYSTARCZY PODAĆ METRAŻ CAŁKOWITY DYWANÓW ORAZ WYBRAĆ EWENTUALNE USŁUGI DODATKOWE A NASZ SYSTEM OD RAZU PODA CAŁKOWITY KOSZT USŁUGI!

Najczęściej zadawane pytania

Zapoznaj się z najważniejszymi zapytaniami

Czy dywan należy samemu przywieźć czy można zlecić odbiór oraz dowóz dywanu?

Dywany można dostarczyć i odebrać samodzielnie lub zamówić opcję z odbiorem i dowozem, jednak może być to opcja dodatkowo płatna w zależności od aktualnego cennika.

Kiedy płacę za usługę?

Opłata pobierana jest przy odbiorze już wypranego dywanu.

Jak długo będę czekać na odbiór dywanu?

Standardowo jest to do 7 dni roboczych (często jednak szybciej). Termin ten może ulec jednak wydłużeniu w przypadku zlecenia dodatkowo neutralizacji zapachów lub impregnacji.

Czy wszystkie plamy i zabrudzenia zejdą po praniu?

Mimo wszelkich starań oraz użycia najlepszych maszyn i środków nie możemy zagwarantować całkowitego usunięcia każdej plamy. Skuteczność procesu odplamiania zależy od czasu występowania zabrudzenia, wcześniejszych prób zapierania oraz włókna dywanu.

Czy uda się pozbyć brzydkiego zapachu z dywanu?

Podobnie jak w przypadku plam, na skuteczność usługi w dużej mierze wpływa czas występowania źródła zapachu oraz rodzaj włókna dywanu. Bardzo często wystarcza standardowe pranie, natomiast w przypadku niektórych zanieczyszczeń dodatkowa neutralizacja zapachów znacznie zwiększy prawdopodobieństwo pozbycia się brzydkiego zapachu.

Czy dywan po praniu nie straci swojej sztywności?

Dywany wyeksploatowane nie będą miały takich właściwości jak nowe. Szczególnie przy dywanach klejonych może zdarzyć się kruszenie kleju i utrata ich pierwotnej sztywności.

Co w przypadku informacji od producenta, że dywanu nie należy prać wodnie ani czyścić chemicznie?

Oznaczenie takie stosowane jest najczęściej dla dywanów klejonych, charakteryzujących się szarym lub białym spodem oraz przyklejonymi dookoła taśmami. Zazwyczaj to fakt zastosowanie kleju jest przyczyną przeciwwskazań dla czyszczenia, prania itp. Dywany te mogą ulec z czasem rozklejeniu nawet bez czyszczenia na skutek zwykłego użytkowania. Przyjmujemy takie dywany do prania, jednak warunkowo na wyłączną odpowiedzialność Klienta z uwagi na ryzyko deformacji, rozklejenia lub rozwarstwienia.

Czy dywan może się skurczyć?

Tak, po praniu dywan może nieznacznie się skurczyć i jest to całkowicie normalne. Zjawisko to nie występuje zbyt często, ale uprzedzamy o takiej ewentualności.

Pranie dywanów - faq
Top

Pin It on Pinterest

Shares
Share This