Pranie dywanów

Profesjonalne pranie dywanów

Dokładne czyszczenie wykonywane przez doświadczonych fachowców

Oferujemy pranie dywanów sztucznych oraz naturalnych. Czyszczenie przeprowadzamy dla dywanów z krótkim oraz długim włosem (tzw. shaggy). Każdy nasz pracownik wykonujący usługę to fachowiec, który posiada niezbędną wiedzę oraz praktykę w zakresie czyszczenia materiałów tekstylnych.

Przyjeżdżamy zawsze o umówionej wcześniej porze. Usługa wykonujemy u Klienta szybko, efektywnie oraz w pełni bezpiecznie dla włókna i podłogi. Nie przemaczamy spodu (osnowy) dywanu i nie ma ryzyka uszkodzenia parkietu. Nie trzeba także specjalnie przygotowywać się na naszą wizytę, potrzebujemy przede wszystkim dostępu do prądu oraz bieżącej wody.

Dywany mocno zabrudzone lub z długim włosem (dłuższy czas schnięcia) warto zlecić nam do czyszczenia w naszej pralni dywanów, gdzie możemy w wieloetapowym i wielokrotnym procesie m.in. maszynowo wytrzepać dywan z brudu nierozpuszczalnego, wyprać w kąpieli wodnej oraz wysuszyć w odpowiednich warunkach. Odkurzanie (trzepanie) dywanu przed praniem w mieszkaniu oraz jego suszenie należy do Klienta.

technologia prania dywanów

Skuteczna i bezpieczna metoda czyszczenia

Stosujemy technologie prania ekstrakcyjnego (na mokro), które pozwala na wypranie dywanu bez ryzyka przemoczenia (dywan jest suchy lub minimalnie wilgotny od spodu).

Metoda ekstrakcyjna nie jest tak dogłębna jak pranie na wskroś w naszej pralni. Zawsze zalecamy pranie dywanów na pralni, jednak możemy prać dywany także u Klienta. Zaleca się to jednak w przypadku dywanów do odświeżenia, bez trudnych i dogłębnych plam.

Podczas wizyty dysponujemy kilkunastoma różnymi środkami czyszczącymi wiodących producentów m.in Karcher, Chemspec, Tersus, Prochem, Tenzi i innych. Są to środki profesjonalne, skuteczne i bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz roślin. Dobieramy odpowiednie preparaty w zależności od rodzaju włókna i zabrudzenia. Proces usuwania plam z kawy, wina, herbaty, jedzenia, tuszu, plasteliny, wosku, gumy do żucia itp. wymaga użycia właściwego preparatu.

Etapy czyszczenia dywanu

Pełna procedura prania

1. PRÓBA MATERIAŁU I DOBÓR DETERGENTU

Na samym początku sprawdzamy rodzaj dywanu oraz jego wrażliwość na środki piorące. Używamy innych środków dla dywanów syntetycznych i innych dla wełnianych.

2. ROZPUSZCZANIE BRUDU

Następnym etapem jest naniesienie profesjonalnego środka, tzw. presprayu na runo dywanu w celu uwolnienia reakcji chemicznej polegającej na rozpraszaniu brudu od struktury włókien.

3. WCIERANIE PRESPRAYU

Środek do rozpuszczania brudu musi dojść dogłębnie w runo dywanu. W tym celu dywan jest szorowany ręcznie lub za pomocą szorowarki walcowej w zależności od rodzaju dywanu.

4. ODPLAMIANIE

Do szczególnie trudnych plam i zabrudzeń stosujemy dedykowane odplamiacze. Na tym etapie usuwamy plamy po napojach, tłuszcze, smary, wymioty, urynę, krew, ślady po pisakach, gumy do żucia, wosk, plastelinę i inne zabrudzenia.

5. DOGŁĘBNE PŁUKANIE

Przygotowana powierzchnia w poprzednich etapach wymaga dokładnego wypłukania rozpuszczonego brudu oraz usunięciu roztoczy i alergenów za pomocą ekstraktora.

Cennik prania dywanów

Sprecyzowany cennik bez ukrytych opłat. Zapraszamy do zapoznania się z kosztami wykonania usługi.
Metraż Cena
Cennik prania dywanów Poniżej 1m2 25 zł/szt
1m2 do 30m2 20-25 zł/m2
Ponad 30m2 10-20 zł/m2
Schody Pokryte Wykładziną 10-15 zł/szt
Dojazd 0 zł
Odplamianie 0 zł
Usuwanie gumy, plasteliny, wosku itp. 0 zł
Dezynfekcja + 3zł/m2

Minimalna wartość zamówienia

Minimalna wartość zamówienia 150zł. Podane ceny są cenami brutto. Płatność gotówką.

Dojazd do Klienta

Dojazd na terenie Wrocławia jest bezpłatny. Poza granice miasta koszt dojazdu ustalany indywidualnie.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z FORMULARZA WYCENY LUB ZAMÓWIENIA USŁUGI ON-LINE

DZIĘKI WYCENIE SZYBKO DOWIESZ SIĘ, JAKI JEST CAŁKOWITY KOSZT USŁUGI. ZAMAWIAJĄC NAS, MOŻESZ WYBRAĆ PREFEROWANY TERMIN REALIZACJI.

Najczęściej zadawane pytania

Zapoznaj się z najważniejszymi zapytaniami

Pranie dywanu odbywa się u was w firmie czy u Klienta?

Czyścimy u Klienta lub w naszej pralni dywanów – Wrocław, ul. Dzielna 11 (os.Kozanów). Zdecydowanie najlepsze rezultaty możemy uzyskać piorąc w pralni na wskroś przy użyciu dużej ilości wody (trzepanie, szorowanie, kąpiel dywanu, wirowanie, suszenie). Dywany, które chcemy tylko odświeżyć licząc się z ich schnięciem, możemy wyprać u Klienta w mieszkaniu.

Jak długo trwa czyszczenie dywanu w mieszkaniu?

Czas prania jest zależny głównie od rodzaju włókna i stanu zabrudzenia. Jeden dywan o wymiarach 3x4 m wymaga średnio do godziny czasu pracy. Przy kilku dywanach czas czyszczenia skróci się, jeżeli mamy do nich jednoczesny dostęp.

Jak liczymy metraż powierzchni?

Do wyceny liczymy całkowity metraż dywanów. Przy dywanikach o powierzchni nie przekraczającej 1 m2, liczymy od sztuki (15zł/szt).

Jak przygotować się do prania dywanu w mieszkaniu?

Prosimy, aby usunąć wszelkie przedmioty z dywanu. Jeżeli jest taka potrzeba, pomagamy w przestawieniu lekkich rzeczy lub mebli. Każdy dywan przed naszą wizytą prosimy odkurzyć lub wytrzepać. Dogłębne trzepanie dywanu przed praniem jest możliwe tylko w naszej pralni dywanów, gdzie używamy specjalistycznej trzepaczki mechanicznej.

Czy dywan będzie bardzo mokry?

Nie przemaczamy dywanów podczas prania u Klienta. Czas schnięcia wynosi średnio od kilku do kilkunastu godzin. Nieco dłużej mogą schnąć dywany z długim runem lub te, które były bardzo brudne (takie zalecamy jednak oddać do czyszczenia w naszej pralni dywanów). Dywan taki można użytkować zaraz po czyszczeniu pamiętając jedynie o czystym obuwiu.

Od czego uzależniona jest cena za pranie dywanu?

Podane ceny za skorzystanie z usługi prania dywanu posiadają przedziały cenowe, które uzależnione są głównie od stanu zabrudzenia oraz metrażu dywanu. Każdorazowo informujemy o koszcie usługi jeszcze przed wykonaniem usługi i nie zmieniamy jej w trakcie czyszczenia.

Czy warto zamówić u was czyszczenie, skoro można samemu uprać dywan środkami dostępnymi w sklepie?

Niestety, ale najczęściej nie da się skutecznie wyczyścić dywanu domowym sposobem. Spowodowane jest to głównie nie zawsze skutecznymi środkami jakie są dostępne w sklepach oraz brakiem odpowiedniego sprzętu do redukcji osadu i płukania. Nieodpowiednio dobrany środek czyszczący może spowodować nieodwracalne uszkodzenie materiału lub utrwalenie plamy. Korzystając z naszych usług Klient może mieć pewność, że zastosujemy skuteczne i profesjonalne środki czyszczące.

Jaka jest minimalna kwota zamówienia?

Wszystkie usługi u Klienta wykonujemy od 150zł. Dotyczy to całości zamówienia, dlatego przy małym dywanie, warto zamówić także np. pranie tapicerki meblowej w celu uzyskania kwoty minimalnej.

Pranie dywanów - faq
Top

Pin It on Pinterest

Shares
Share This