Stacjonarna pralnia dywanów

Profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów

Dokładne czyszczenie wykonywane przez doświadczonych fachowców

Prowadzimy stacjonarną pralnie dywanów we Wrocławiu (ul. Dzielna 11, os. Kozanów). Dywan można samodzielnie dostarczyć do nas (brak minimalnej kwoty zamówienia przy własnym transporcie) lub zamówić usługę wraz z odbiorem i dowozem dywanów po praniu (odbiory i dowozy realizujemy w soboty). Pracujemy od poniedziałku do soboty.

Jako nieliczni używamy metody prania „na wskroś”, czyli dogłębnego prania runa wraz z osnową (warstwą spodnią) dywanu w kąpieli wodnej. Jest to jedyna tak efektywna technologia czyszczenia pozwalająca usunąć nawet stare, zalegające i trudno usuwalne zabrudzenia ukryte głęboko w dywanie. Jeszcze przed praniem dywanu dokładnie go odkurzamy oraz trzepiemy automatem o mocy 48000 uderzeń na minutę - pranie dywanów wrocław

Dzięki całkowitemu przemoczeniu dywanu możemy skutecznie usunąć cały brud nie tylko z górnej warstwy dywanu, ale także poniżej runa, gdzie trafiają wszystkie rozlane płyny, resztki jedzenia, kurz, piasek oraz wiele innych zanieczyszczeń. Tylko piorąc na wskroś, wykorzystując duże ilości wody do płukania dywan będzie naprawdę czysty w każdym miejscu.

Posiadamy odpowiednie pomieszczenie (basen) do prania wstępnego, trzepaczki mechaniczne, odkurzacze kolumnowe, szorowarki walcowe, wirówki oraz suszarnie. Warto podkreślić, że dzięki wykorzystaniu wirówki do dywanów możemy z całkowicie przemoczonego dywanu odwirować 95% wody. Suszarnia z nagrzewnicą, wentylatorem przemysłowym oraz osuszaczem powietrza bardzo szybko dosuszy minimalnie wilgotny dywan.

Etapy czyszczenia dywanu

Automatyczna Pralnia Dywanów

1. IDENTYFIKACJA DYWANU

Dywan fotografujemy, mierzymy, sprawdzamy stan techniczny oraz oznaczamy indywidualną metką. Identyfikujemy rodzaj materiału oraz dobieramy odpowiednie środki piorące.

2. TRZEPANIE MECHANICZNE

Trzepanie dywanu automatem o sile 48000 uderzeń na minutę szybko i skutecznie usunie całkowity brud nierozpuszczalny z dywanu (piasek, kurz, sierść, włosy, resztki jedzenia itp.).

3. PRANIE WSTĘPNE

Dywan umieszczany jest w specjalnym basenie w roztworze środka czyszczącego, gdzie jest całkowicie przemoczony. Proces trwa minimum 30-60 minut i pozwala rozpuścić brud z dywanu.

4. PRANIE ZASADNICZE

Doczyszczamy dywan wykorzystując szorowarkę, która rozprowadza środek czyszczący. Szczotka z odpowiednim dociskiem dokładnie wciera środek czyszczący.

5. ODPLAMIANIE

Trudne plamy, które nie zostały wcześniej rozpuszczone, usuwamy dedykowanymi odplamiaczami. Usuwamy gumy do żucia, plastelinę, wosk oraz inne ciężkie zabrudzenia.

6. PŁUKANIE

Dywan jest wielokrotnie płukany pod ciśnieniem czystą wodą. Nasza woda używana do płukania jest dodatkowo wielokrotnie filtrowana oraz zmiękczana, aby jej jakość była jak najwyższa.

7. ODWIROWANIE DYWANU

Wykorzystanie dużej wirówki z obrotami silnika 1100 obr/min pozwala po kilku minutach wyciągnąć praktycznie suchy dywan. Z całkowicie mokrego dywanu usuwamy 95% wody.

8. SUSZENIE

Po odwirowaniu wody dywan trafia do suszarni, gdzie przy wykorzystaniu wentylatora przemysłowego, osuszacza powietrza oraz nagrzewnicy dywan jest dosuszany.

9. KONTROLA JAKOŚCI

Po wysuszeniu dywan jest sprawdzany w odpowiednim świetle w celu wyszukania ewentualnych poprawek. W przypadku ich wykrycia cały proces musi zostać powtórzony.

10. PAKOWANIE I TRANSPORT

Czysty i suchy dywan w dniu wydania jest pakowany w folię zabezpieczającą gotowy do transportu.

Pranie na wskroś

Pranie przy wykorzystaniu dużych ilości wody gwarantuje skuteczne wypłukanie brudu.

Trzepanie dywanu

Automat trzepiący o mocy 48000 uderzeń na minutę usuwa cały brud nierozpuszczalny.

Wirowanie dywanu

Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów, gdzie usuwane jest 95% wody.

Proces suszenia

Praktycznie suchy dywan jest szybko dosuszany w suszarni z wentylacją i ogrzewaniem.

Dezynfekcja dywanu

Usuwamy roztocza, bakterie i wirusy

Usługę dezynfekcji przeprowadzamy przy pomocy środka dezynfekującego oraz ozonowania. Ozonowanie to bezpieczna i skuteczna metoda dezynfekcji przy pomocy biobójczego gazu (ozonu). Dywan po takim zabiegu jest całkowicie wolny od m.in. bakterii i wirusów. Zabieg jest bezpieczny dla każdego dywanu.

WYCENA CZYSZCZENIA W PRALNI STACJONARNEJ

Pranie w kąpieli wodnej metodą na wskroś: trzepanie mechaniczne, odkurzanie, pranie wstępne (kąpiel wodna), pranie zasadnicze (szorowanie - doczyszczanie) odplamianie, pranie, płukanie, odwirowanie w wirówce, suszenie).

Trwa wczytywanie

Cennik prania dywanów

Promocja „transport dywanów gratis“: Dla zleceń o wartości minimum 200zł odbieramy i dowozimy dywany bezpłatnie (transport w soboty).
Szczegóły Cena
Pranie standardowe: Pranie w kąpieli wodnej metodą na wskroś: trzepanie mechaniczne, odkurzanie, pranie wstępne (kąpiel wodna), pranie zasadnicze (szorowanie - doczyszczanie) odplamianie, pranie, płukanie, odwirowanie w wirówce, suszenie) 28,00 zł/m2
Usługi dodatkowe: Dezynfekcja dywanu środkiem biobójczym + OZONOWANIE 10 zł/m2
Usuwanie nadmiaru sierści i włosów (standardowe pranie może nie usunąć wszystkich włosów czy sierści, dlatego w tej opcji dodatkowo ręcznie zbieramy jej nadmiar specjalnymi zbierakami) 8 zł/ m2
Neutralizacja brzydkich zapachów (uryna, wymiociny, itp.) 12 zł/ m2
Impregnacja (przeciwdziała zabrudzaniu dywanu oraz ułatwia jej późniejsze czyszczenie) 10 zł/m2
Usługa express 48h (gwarancja prania dywanu do 48h przy dowozie i odbiorze przez klienta) +50%
Zlecający oddając dywan do naszej pralni dywanów akceptuje regulamin Pobierz

Pakiety promocyjne

Pakiet Brązowy

- Pranie na wskroś - Dezynfekcja + ozonowanie

x

x

x

33 zł/m2

Oszczędzasz 5zł/m2

Pakiet Srebrny

- Pranie na wskroś - Dezynfekcja + ozonowanie - Usuwanie sierści i włosów

x

x

37 zł/m2

Oszczędzasz 9zł/m2

Pakiet Złoty

- Pranie na wskroś - Dezynfekcja + ozonowanie - Usuwanie sierści i włosów - Impregnacja

x

44 zł/m2

Oszczędzasz 12zł/m2

Pakiet Platynowy

- Pranie na wskroś - Dezynfekcja + ozonowanie - Usuwanie sierści i włosów - Impregnacja - Neutralizacja zapachów

50 zł/m2

Oszczędzasz 18zł/m2

Minimalna wartość zamówienia

Brak minimalnej kwoty zamówienia przy osobistym dowozie i odbiorze dywanów.

Godziny otwarcia

W dni robocze pracujemy 10:00-16:00, środy do 18:00. Pralnia czynna także w soboty 9:00-13:00.

Transport dywanów

Oferujemy odbiór oraz dowóz dywanów na terenie Wrocławia dla zleceń o wartości minimum 200zł.

Transport poza Wrocław

Opłata za transport dywanów poza Wrocław do uzgodnienia

Metraż małych dywanów

Dywaniki o powierzchni mniejszej niż 1m2 są liczone jako 1m2

Czas realizacji

Usługa zostanie wykonana do 7 dni roboczych.

Formy płatności

Oferta dopasowana do Klienta

Gotówka

Płatność gotówką

BLIK

BLIK na numer telefonu

Przelew bankowy

Standardowy przelew bankowy

Najczęściej zadawane pytania

Zapoznaj się z najważniejszymi zapytaniami

Kiedy płacę za usługę?

Opłata pobierana jest przy odbiorze już wypranego dywanu.

Jak długo będę czekać na odbiór dywanu?

Standardowo jest to do 7 dni roboczych. Termin ten może ulec jednak wydłużeniu do 14 w okresie świątecznym lub usłudze odbioru i dowozu dywanu.

Czy wszystkie plamy i zabrudzenia zejdą po praniu?

Mimo wszelkich starań oraz użycia najlepszych maszyn i środków nie możemy zagwarantować całkowitego usunięcia każdej plamy. Skuteczność procesu odplamiania zależy od czasu występowania zabrudzenia, wcześniejszych prób zapierania oraz włókna dywanu.

Czy uda się pozbyć brzydkiego zapachu z dywanu?

Podobnie jak w przypadku plam, na skuteczność usługi w dużej mierze wpływa czas występowania źródła zapachu oraz rodzaj włókna dywanu. Bardzo często wystarcza standardowe pranie, natomiast w przypadku niektórych zanieczyszczeń dodatkowa neutralizacja zapachów znacznie zwiększy prawdopodobieństwo pozbycia się brzydkiego zapachu.

Czy dywan po praniu nie straci swojej sztywności?

Dywany wyeksploatowane nie będą miały takich właściwości jak nowe. Szczególnie przy dywanach klejonych może zdarzyć się kruszenie kleju i utrata ich pierwotnej sztywności.

Co w przypadku informacji od producenta, że dywanu nie należy prać wodnie ani czyścić chemicznie?

Oznaczenie takie stosowane jest najczęściej dla dywanów klejonych, charakteryzujących się szarym lub białym spodem oraz przyklejonymi dookoła taśmami. Zazwyczaj to fakt zastosowanie kleju jest przyczyną przeciwwskazań dla czyszczenia, prania itp. Dywany te mogą ulec z czasem rozklejeniu nawet bez czyszczenia na skutek zwykłego użytkowania. Przyjmujemy takie dywany do prania, jednak warunkowo na wyłączną odpowiedzialność Klienta z uwagi na ryzyko deformacji, rozklejenia lub rozwarstwienia.

Czy dywan może się skurczyć?

Tak, po praniu dywan może nieznacznie się skurczyć i jest to całkowicie normalne. Zjawisko to nie występuje zbyt często, ale uprzedzamy o takiej ewentualności.

Gdzie i w jakich godzinach można dostarczyć dywan?

Zapraszamy do naszej pralni, zlokalizowanej we Wrocławiu, ul. Dzielna 11 (os. Kozanów). W poniedziałek, wtorek, czwartek oraz piątek pracujemy w godzinach 10-16. W środę zapraszamy do godziny 18. W soboty pracujemy 9-13.

Czy jest minimalna kwota zamówienia?

Nie mamy minimalnej kwoty zamówienia, jeżeli Klient sam przywozi i odbiera dywany. Przy zleceniu naszego transportu (odbiór i dowóz) zapewniamy taką (bezpłatną) możliwość od kwoty zamówienia minimum 200zł.

Pranie dywanów - faq
Top

Pin It on Pinterest

Shares
Share This